3 mitai apie šunų mitybą

Nors šiandien galime rasti tikrai nemažai informacijos apie šunų priežiūrą, tačiau tam tikri mitai vis dar yra labai populiarūs. Evet.lt  specialistai įvardino populiariausius mitus apie šunų mitybą, kuriuos netrukus aptarsime.

Šuo turi valgyti viską

Kartais vis dar laikomasi nuostatos, kad šuo turi valgyti viską, kas jam paduodama. Taip, jūsų augintinis galbūt neatsisakys jūsų siūlomų maisto produktų, tačiau vertėtų pagalvoti apie tai, ar tokia mityba nepakenks jo sveikatai. Maistas nuo stalo šunims gali būti net labai žalingas, todėl turėtumėte gerai pagalvoti, ar esate pasirengę dažnai varstyti veterinarijos klinikos duris.

Pašarą reikia periodiškai keisti

Dalis šunų augintojų mano, kad šuns pašarą reikia periodiškai keisti, nes augintiniui paprasčiausiai pabosta valgyti vieną ir tą patį maistą. Vis dėlto, tai nėra tiesa: pašarą vertėtų keisti tik tada, jei pasikeičia tam tikri augintinio fiziologiniai pokyčiai (pavyzdžiui, pasireiškia alergija, suprastėja virškinimas, augintinis priauga per daug svorio, ir t.t.) Jei pašaras šuniui tinka, tikrai nėra reikalo jį keisti nauju.

Maistas visada turi būti prieinamas

Dar vienas mitas yra tai, kad dubenėlis su maistu šuniui turi būti visada prieinamas. Deja, būtent dėl tokios šeimininkų nuostatos gali atsirasti šuns nevalgumo problema. Šuo žino, kad bet kurią akimirką gali nueiti pasisotinti, todėl jam maistas neatrodo pakankamai vertingas. Maža to, jei nuspręsite išmokyti šunį naujų komandų, maistas šuns tikrai nemotyvuos.