KAIP PAPUOŠTI APLINKĄ VAKARĖLIUI PO ATVIRU DANGUMI?

Jei sumanėte vasaros antroje pusėje ar rudens pradžioje, kai vakarėti pradeda anksčiau, surengti prie namų lauko terasoje ar sode jaukų vakarėlį, tam labai praverstų atitinkamas apšvietimas. LED lauko girliandos vakare lauko terasoje ar sode suteikia daug romantiškumo. Jas naudojant sukuriama intymiai nuteikianti nuotaika.

Ką reikia žinoti perkant LED lauko girliandas?

Pirkdami LED lauko girliandas, kurias ketinate naudoti lauke, nepamirškite, jog vidaus patalpų apšvietimui tinkančios lemputės lauke visiškai netinka, nes tenai gali sukelti trumpą jungimą. Lauko girliandoms yra keliami ypatingi reikalavimai.

Jos turi būti atsparios drėgmei, saulei, šalčiui ir tempimui. Įprastai lauko girliandų pakuotė yra žymima sutartinėmis raidėmis IP. Kita vertus, šias girliandas galima naudoti ir patalpų viduje.

Į ką verta atsižvelgti prieš pasirenkant lempučių girliandas?

Prieš pirkdami lempučių girliandas laukui ar vidaus patalpoms pirmiausiai gerai apskaičiuokite, koks bendras jų ilgis jums bus reikalingas. Iš praktikos yra žinoma, jog puiku yra tada, kai girliandos yra dvigubai ilgesnės už tą plotą, kuriame jas kabinsite.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį ir į tai, koks yra girliandos prijungimo prie tinklo ilgis. Jei girliandą kabinsite vidinėse patalpose, optimalus laido ilgis neturėtų būti trumpesnis už pusantro metro. O jeigu tai bus lauke kabinamos girliandos, tada reikia maždaug dešimties metrų ilgio laido.

Iš ko yra gaminami LED lempučių girliandų laidai ir kokios yra jų fizinės savybės?

Dabartiniai LED lempučių laidai yra gaminami iš gumos, silikono ir polivinilchlorido (PVC). Guma ir silikonas garsėja išskirtiniu atsparumu drėgmei ir patvarumu. Šie laidai gali būti naudojami net penkiasdešimties laipsnių temperatūroje ir labai didelio drėgnumo sąlygomis. Be to, girliandų laidų spalva yra pritaikyta prie LED lempučių spalvos.

Dažniausiai yra naudojami baltos arba juodos spalvos laidai, kurių lemputės yra gelsvos arba melsvos. Jei norite, kad aplinka emociniu atžvilgiu būtų šiltesnė, tada apsimoka rinkti gelsvas lemputės. Pastarosios ypač tinka apšviesti aplinkai šaltesniuoju metų laiku, o kai lauke tvyro kaitrai būdingi orai, tada naudingiau aplinką apšviesti melsvomis lemputėmis.