Kaip susigrąžinti Vokietijoje permokėtą pajamų mokestį ?

Jei Vokietijoje permokėjote pajamų mokestį, turime gerų naujienų. Priklausomai nuo aplinkybių, turite teisę reikalauti, kad Vokietijos mokesčių inspekcija grąžintų sumokėtas sumas. Šis gidas padės paaiškinti, kas gali susigrąžinti permokėtą mokestį ir kaip kreiptis dėl jo grąžinimo

Kas turi teisę susigrąžinti mokesčius?

Jei per metus dėl klaidos ar neteisingo apskaičiavimo sumokėjote per daug mokesčių, tikėtina, kad turite teisę susigrąžinti juos iš Vokietijos vyriausybės. Gali būti taikomos ir tam tikros kitos sąlygos, pavyzdžiui, jei per metus buvote bedarbis arba gavote tam tikrų rūšių pensijų išmokas. Svarbu pažymėti, kad grąžinti galima tik per klaidą sumokėtus mokesčius; laiku ir visiškai sumokėti mokesčiai negrąžinami – nemaišykite to.

Kaip susigrąžinti sumokėtus mokesčius?

Jei manote, kad jums gali būti grąžinta permoka, pirmiausia kreipkitės į vietos mokesčių inspekciją ir paprašykite „permokos“ formos. Šioje formoje bus prašoma pateikti išsamią informaciją apie tai, kodėl jūsų pajamos buvo apmokestintos per daug, taip pat kada ir kiek mokesčių buvo sumokėta. Užpildžius ir pateikus formą, mokesčių inspekcija peržiūrės jūsų atvejį ir patvirtins arba atmes prašymą grąžinti permoką. Jei prašymas bus patenkintas, išmoką gausite per 8-10 savaičių nuo jo pateikimo.

Alternatyvios prašymų nagrinėjimo galimybės

Jei laukti 8-10 savaičių neįmanoma dėl finansinių sunkumų ar kitų priežasčių, yra alternatyvių galimybių. Pirmoji galimybė – pasisamdyti mokesčių buhalterį, kuris gali peržiūrėti jūsų atvejį ir, jei reikia, pateikti apeliacinį skundą jūsų vardu. Be to, kai kurios bendrovės siūlo paslaugas, specialiai skirtas padėti mokesčių mokėtojams greitai ir veiksmingai susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius. Šios paslaugos dažnai suteikia galimybę iš karto susigrąžinti sumokėtus mokesčius, pateikus visus reikiamus dokumentus jų apdorojimo centrui.

Nepraraskite savo sunkiai uždirbtų pinigų

Nepriklausomai nuo to, ar nuspręsite pateikti prašymą patys, ar pasinaudosite profesionalų paslaugomis, svarbu, kad tie, kurie Vokietijoje permokėjo pajamų mokesčius, kuo greičiau imtųsi veiksmų! Per ilgas delsimas gali lemti prarastas galimybes ir prarastus pinigus – todėl ilgiau nedelskite.

Nebijokite kreiptis pagalbos

Svarbu atminti, kad mokesčių grąžinimas, nėra greitas procesas. Yra taisyklės ir reglamentai, kurie gali būti sudėtingi, todėl jei nežinote, kaip elgtis prašant grąžinti mokesčius arba apskundžiant sprendimą, nedvejodami kreipkitės patarimo į kvalifikuotą specialistą. Geras buhalteris arba teisininkas gali suteikti neįkainojamą pagalbą orientuojantis Vokietijos mokesčių sistemoje ir užtikrinant, kad gautumėte maksimalią naudą.