Kas turi daryti namų darbus: tėvai ar vaikai?

Namų darbai vaikams užduodami tam, kad jie išmoktą informaciją mokykloje galėtų labiau išanalizuoti ir pritaikyti atlikdami užduotį. Nepaisant to, kokie svarbūs yra namų darbai, kai kurių vaikų tėvai yra nepatenkinti, kad vaikai, pavargę po mokyklos, turi dar atlikti papildomas užduotis. Tačiau mokytojai teigia, kad namų darbai padeda vaikams labiau prisiminti reikiamą medžiagą ir tokiu būdu vaikai mokosi. Kaip ir minėjome, tėvai nesutinka ir vis dažniau galima pastebėti, kad jie atlieka vaikų namų darbus už juos. Kas teisus? Ir ar tokia praktika tikrai yra leistina?

Tėvai nėra mokytojai

Neretai pasitaiko, kad tėvai puikiai atlieka pirmos klasės užduotis, tačiau klasėms didėjant, vis sunkiau gali pritaikyti turimas žinias, kad atliktų užduotis. Jei tėvai nuo pat pirmos klasės padės ruošti vaikams namų darbus, normalu, kad jie ir vėliau to reikalaus. Galite padėti vaikui paruošti pirmos klasės užduotis, tačiau ką darysite, kai vaikais baigs pradinę mokyklą? Vargu, ar galėsite devintos klasės užduotis atlikti taip lengvai. Tad padėti atlikti vaikams namų darbus yra meškos paslauga. Kada nors ateis laikais, kai neįveiksite užduoties ir vaikas gaus blogą pažymį ne dėl savo, o jūsų žinių. Dar padėti vaikams ruošti namų darbus turėtų tikrai ne tėvai. Vaikai turi arba patys ruošti namų darbus, arba ieškoti pagalbos kitur.

Kas gali padėti?

Namų darbai dažniausiai būna užduotis iš vadovėlių arba pratybų, todėl atsakymus lengvai galima rasti internete. Tam tikrais atvejais galima rasti ne tik kelias užduotis, bet ir papildomus paaiškinimus. Ar tai nusirašinėjimas? Tikrai ne. Kadangi vaikai gali išspręsti užduotį ir tik tuomet pasitikrinti, toks namų darbų atlikimas yra sąžiningas ir leidžia vaikui mokytis. Tam tikrais atvejais gal ir neliks laisvo laiko, kada ruošti namų darbus, tuomet vaikas gali juos tiesiog nurašyti. Tačiau didžiąją laiko dalį jis galės juos peržiūrėti, kai atliks užduotis. Namų darbai gali būti sudėtingi, todėl pagalba reikalinga, tačiau ji turi būti ne iš tėvų.