KUR LABIAU TINKA VINILINIŲ PLYTELIŲ, O KUR KERAMIKINIŲ PLYTELIŲ DANGA?  

Vinilinės plytelės dėl savo fizinių savybių yra puiki pamaina laminatui, keraminėms plytelėms ar medinėms grindims. Šios rūšies plyteles galima kuo puikiausiai naudoti bet kurios paskirties kambariuose, nesvarbu, koks bebūtų jų plotas. Jomis galima dengti ir visuomeninių patalpų grindis.

Kokie yra pagrindiniai vinilinių plytelių privalumai?

Vinilinės plytelės yra visiškai atsparios vandeniui, todėl jas galima naudoti tokiose namų vietose, kur neišvengiamai būna padidėjęs esamos aplinkos drėgnumo lygis. Praktiški žmonės jas naudoja vonios kambaryje bei virtuvėje. Šios rūšies plytelės taip pat yra atsparios purvo ir kitokio pobūdžio teršalams. Ši plytelių savybė leidžia palengvinti rūpinimąsi jų švaros palaikymu. Todėl vinilinės plytelės idealiai tinka ne tik virtuvėje, bet ir vaikų kambaryje.

Kokie yra vinilinių ir keramikinių plytelių esminiai skirtumai ir panašumai?

Tiek keramikinės, tiek vinilinės plytelės yra išskirtinai atsparios drėgmei. Šiuo atžvilgiu abiejų rūšių plytelės yra lygiavertės. Tik jos turi būti tinkamai paklotos, kad neliktų nė menkiausių tarpelių jų sandūrose. Priešingu atveju, dėl nekokybiško klojimo atsiradusios siūlės paskui gali kelti problemų, nes jose susitelkusi drėgmė kels grėsmę dangos kokybiškumui.

Reikia paminėti ir tai, kad vinilines plyteles galima labai greitai ir gana lengvai įrengti, nes jų montavimas atliekamas sausu būdu. Be to, jas labai lengvai pasiduoda pjaustomos. Tuo tarpu keramikinės plytelės klijuojamos, naudojant skiedinį, todėl jomis padengiant grindis sugaištama gana daug laiko, o ir jų pjaustymas yra sudėtingesnis.

Ką galima pasakyti apie vinilinių ir keramikinių plytelių išorines savybes?

Iš pirmo žvilgsnio keramikinės plytelės savo išvaizda atrodo patrauklesnes. Be to, jos inertiškai ir toliau neišeina iš mados, nes vyrauja įsitikinimas, jog tokios plytelės sukuria tvarkos ir elegancijos įspūdį. Tačiau tiesa ir tai, kad rinkoje gali pasitaikyti ir labai neišvaizdžių keramikinių plytelių, o tada vinilinės plytelės tikrai gražiau atrodo ir akivaizdžiai jas pralenkia savo estetiškumu. Gera žinia yra ta, kad tiek vienas, tiek kitas plyteles galima patogiai ir gana pigiai įsigyti internetu, tam reikia tik vieno – susisiekti su internetine plytelėmis prekiaujančia parduotuve.