Medinių žaliuzių priežiūra – paprasta

Renkantis langų uždangalus siūlome skirti kuo daugiau dėmesio kokybei. Kadangi šiuo metu variantų yra tikrai daug ir dažniausiai rinkoje pasiūla is labiau auga – svarbiausia yra neskubėti, sistemingai lyginti modelius, galiausiai, kuo detaliau domėtis inovacijomis, kurios atveria dar platesnius kelius bei galimybes.

Šiuo metu itin daug dėmesio sulaukia medinės žaliuzės. Žinoma, tai nereiškia, kad kitos opcijos, kaip užuolaidos, roletai diena-naktis (detaliau apie juos skaitykite: https://roleta.lt/roletai/roletai-diena-naktis) ir panašiai – nėra geras pasirinkimas. Geras, tačiau medinės žaliuzės dažnai siejamos su jaukumu, kurio daugelis nori savo namuose.

Svarbiausia – tinkama jų priežiūra.

  • Pirmiausia siūlome suprasti, kad net ir tinkamai impregnuotas medis – nėra visiškai atsparus drėgmei. Dėl to valant svarbiausia, kas nebūtų naudojamas per didelis vandens kiekis. Jo gali būti, kadangi tik bus pašalinamos dulkės, tačiau svarbu – saikas.
  • Jokiu būdu negalima plauti žaliuzių skalbimo mašinoje. Ne tik medinių, tačiau ir kitų. Dažniausiai gamintojas pateikia labai aiškias gaires, kurių laikantis šis langų uždangalas bus tinkamai prižiūrimas. Laikykitės pateiktų rekomendacijų.
  • Medinių žaliuzių valymui dažniausiai siūloma nenaudoti jokios chemijos. Jos dažniausiai net ir nereikia, kadangi nuvalyti nešvarumus bus galima su vandeniu ir šluoste.
  • Taip pat tikrai ne visada verta naudoti specialius šepetėlius, kurie, atrodo, turėtų būti skirti žaliuzių valymui sunkiai pasiekiamose vietose. Dažniausiai tokios dulkių valymo priemonės ne visada pasiteisina, kadangi dulkės yra sukeliamos, tačiau nenuvalomos. vandens reikia, tačiau kaip jau minėjome – jo neturi būti per daug.
  • Svarbiausia kuo daugiau dėmesio skirti gamintojo pateiktoms rekomendacijoms. Jie turėtų detaliai nurodyti – kaip reikia tinkamai prižiūrėti medines žaliuzes. Kad jos tarnautų kuo ilgiau.
  • Galiausiai, po daugelio metų senas, kiek “pavargusias” žaliuzes galima perdažyti ir taip prikelti naujam gyvenimui, padaryti jas kur kas gražesnėmis.

Kuo daugiau dėmesio bus skirta – tuo galiausiai bet koks langų uždangalas bus ne tik funkcionalesnis, tačiau ir gražesnis, tarnaus ilgiau ir metų eigoje išlaikys taip mėgstamą bei mylimą kokybę.