Mitybos patarimai besiruošiant žiemai

Kadangi artėja žiema, vertėtų paruošti savo organizmą šaltajam sezonui. Šiuo metų laiku dažnėja susirgimai depresijomis, atsiranda didelis „tingulys“, nesinori užsiimti jokia veikla. Be to, silpnėja ir imuninė sistema. Kad nereiktų vartoti jokių vaistų ar nepatinka vitaminai, mityba gali padėti puikiai pasiruošti artėjančiam šaltajam metų sezonui. Tad valgo.me pateikia keletą patarimų kaip galite stiprinti savo organizmą.

Valgykite daug daržovių bei vaisių

Kadangi šiuo metu jau savo soduose nebeturime vaisių ir daržovių, tad tenka rinktis pirktinius. Daugelis žmonių šių produktų nevalgo, nes jų manymu, pirktinės daržovės ir vaisiai nėra natūraliai užauginti ir t.t. Iš dalie tai yra tiesa, tačiau jau geriau valgyti pirktinius, nei iš vis jų nevalgyti. Valgydami vaisius ir daržoves savo organizmą aprūpiname įvairiais vitaminais, mineralinėmis medžiagomis, kurie padeda stiprinti imuninę sistemą bei žmonės tampa produktyvesni.

Rinkitės sezoninius produktus

Rudenines daržoves kaip moliūgus, cukinijas, burokėlius, morkas galime laikyti ir žiemos metu, o šiose daržovės taip pat yra daug mūsų organizmui reikalingų vitaminų bei mineralinių medžiagų. Morkose gausu folatų, vitaminų A, K, C, taip pat kalcio, magnio, fosforo bei kita. Kaip žinia, vitaminas A gerina odos, regėjimo funkcijas, vitaminas C stiprina imuninę sistemą, nervinę sistemą, padeda išvengti kai kurių širdies ir kraujagyslių ligų.

Iš vaisių, šiuo metu puikiai tinka ką tik iš sodo nuimti obuoliai, kriaušės. Šiuose vaisiuose gausu vitaminų A, C, mineralinių medžiagų kaip fosforas, kalis, magnis ir kita. Kalbant apie fosforą, jis yra reikalingas palaikyti normaliai širdies bei inkstų veiklai, pagreitinti kaulų lūžių gijimą bei atlieka daugelį kitų funkcijų organizme. Be to, žiemos metu puikiai tinka užšaldyti produktai, tačiau jie turi būti šaldomi tik nuėmus derlių. Jų neapdorojus ir tik ką užšaldžius, produktai nepraras savo maistinės vertės.

Jei galite į savo mitybą įsitraukite svogūnus ir česnakus

Gaminant maistą nepamirškite ir šių produktų. Svogūnuose ir česnakuose gausu vitaminų A, C, K, folatų, vitamino B. Taip pat, jose gausu mineralinių medžiagų kaip kalcis, magnis, fosforas. Be to, šiose daržovėse yra gausu sudedamųjų dalių, kurie turi antibakterinį ir dezinfekuojantį poveikį.

Vartokite vitamino D turinčius produktus

Kadangi žiemą saulės poveikis nėra stiprus, žymiai sumažėja vitamino D gamyba organizme. Vitaminas D yra labai svarbus kaulų vystymuisi, taip pat, vitamino D stygius yra susijęs su daugeliu vėžio rūšių, abiejų tipų cukriniu diabetu, įvairiomis imuninės sistemos ligomis ar net depresija. Šį vitaminą galime rasti riebiose žuvyse, avokade, morkose, česnakuose, kiaušiniuose, grybuose.

Riešutai puikiai padeda nepasiduoti žiemos tinguliui

Mažėjant saulės aktyvumui didėja melatonino gamyba. Melatoninas yra hormonas, kuris gaminamas miego metu, bei jo gamyba skatinama tamsos metu. Dėl jo atsiranda nuovargis, noras nieko neveikti, demotyvacija. Kodėl siūlau valgyti riešutus? Dėl to, kad juose yra amino rūgštis triptofanas, kuris reguliuoja ir melatonino veiklą. Todėl mažinamas nuovargis, atsiranda noras užsiimti įvairia veikla, gerėja nuotaika bei aktyvumas. Taip pat, riešutai vertingi omega-6 riebalų rūgštimis, kurios svarbios imuninei sistemai.

Gerkite daug šiltų skysčių

Šaltuoju metu turime šildyti savo organizmą ir iš vidaus. Taip išvengsime įvairių peršalimų, susirgimų, o ir jausimės žymiai geriau. Be to, geriant žaliąsias, žolelių arbatas be cukraus, galime jas priskaičiuoti prie išgeriamų skysčių dienoje. Tai yra dar vienas pliusas kodėl vertėtų gerti daugiau arbatų.

Raugintas, marinuotas maistas

Raugintas, marinuotas maistas nėra pats tinkamiausias pasirinkimas ir ypač žmonėms, kurie nori pagreitinti savo medžiagų apykaitą, nes toks maistas ypač „išblaško“ virškinimo sistemą, išbalansuoja medžiagų apykaitą. Organizmas pirmiausiai bando nukenksminti produkte esantį actą, ar didelius cukraus, druskos kiekius. Tam sugaišta nemažai laiko, todėl visas virškinimo procesas sulėtėja. Tačiau iš raugintų daržovių optimaliausias pasirinkimas būtų rauginti kopustai. Jie savo sudėtyje turi vitamino C.

Šiame straipsnyje pateikta bendra informacija, kuri neturėtų pakeisti patarimų gautų iš gydytojų ar specialistų.