Mobilūs kondicionieriai. Ką reikėtų žinoti, planuojant įsigyti?

Mobilūs kondicionieriai gali būti puikus pasirinkimas siekiant tinkamai atvėsinti orą namuose ir norint mobilaus sprendimo, galimo naudoti skirtingose patalpose. Mobilius kondicionierius paprasta įsirengti, svarbiausia, kad patalpoje būtų galimybė išvesti karšto oro išpūtimo žarną ir tai galima padaryti per langą ar orlaidę. Šiandieninis mobilių kondicionierių pasirinkimas leidžia patenkinti įvairius vartotojų lūkesčius, kadangi šie įrenginiai skiriasi tarpusavyje  įvairiais parametrais. Tad kas yra aktualu renkantis mobilų kondicionierių ir į ką reikėtų atsižvelgti?

Mobilūs kondicionieriai: pagal ką rinktis?

Visų pirma, besirenkant mobilų kondicionierių, svarbu apsvarstyti, kokiose patalpose jį norėsite naudoti. Tai, kiek kambarių galėtumėte atvėsinti naudodami įrenginį, galite sužinoti atkreipdami dėmesį į BTU (Britų šilumos kiekio vienetus). Mobilus kondicionierius yra lengvai transportuojamas iš vienos patalpos į kitą, todėl renkantis pagalvokite apie šių patalpų plotus. Pagal šį parametrą galite rinktis iš skirtingo galingumo prietaisų: mažesnio galingumo prietaisas veiks silpniau, tuo tarpu didesnio – intensyviau, tačiau tai gali įtakoti ir įrenginio skleidžiamo garso stiprumą. Mažesnio galingumo įrenginio kompresorius pasižymi mažesne galia, todėl oro srauto kiekis bus mažesnis ir patalpai atvėsinti prireiks kiek daugiau laiko. Jei Jums aktualus kiek įmanoma tyliau veikiantis įrenginys, rekomenduojama rinktis produktą, kurio skleidžiamas decibelų kiekis yra mažesnis nei 60. Ne ką mažiau svarbus parametras yra mobilaus kondicionieriaus dydis. Jei prietaisą planuojama naudoti tik viename kambaryje, apsvarstykite, ar turimos vietos jam ten pakaks, todėl atkreipkite dėmesį į patalpos plotus. Kalbant apie veikimo parametrus, svarbu žinoti kad šiandien galima pasirinkti tarp įrenginio, kuris gali pats išgarinti susikaupusią drėgmę arba rinktis tradicinį modelį, kuris turi indelį vandeniui (tai reikalauja, reguliaraus išvalymo). Taip pat, galite pasirinkti koks kondicionierius Jums tinkamesnis, su viena ar dviem išmetamosiomis žarnomis. Norėdami sutaupyti kuo daugiau elektros energijos atžvilgiu, pasirinkite kuo aukštesnį EER lygį turintį įrenginį.

Kokiais privalumais pasižymi mobilūs kondicionieriai?

Mobilūs kondicionieriai yra patogus sprendimas esant namų vėdinimo/vėsinimo poreikiui. Jie gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško ne itin brangios ir didelių pokyčių patalpose nereikalaujančios įrangos. Taip pat, jie gali padėti reikšmingai sutaupyti elektros sąnaudų atžvilgiu, lyginant su kitais panašiais oro vėdinimo prietaisais. Mobilūs kondicionieriai šiandien yra valdomi bei reguliuojami itin paprastai, todėl nustatyti norimus režimus ir džiaugtis komfortiška namų aplinkos temperatūra nebus sudėtinga.