Priežastys, kodėl būtina pasirūpinti savo kompiuterio apsauga

Kompiuteryje esantys duomenys gali būti labai vertingi. Jie gali būti apie jūsų darbą, šeimą, vaikus. Kad jie nepasimestų ir nepatektų į trečiųjų asmenų rankas, ar nebūtų sugadinti, tikrai verta pasirūpinti atitinkama apsauga. Kaip galite maksimaliai padidinti savo įrangos saugumą? O kaip išvengti kibernetinių nusikaltėlių? Štai keletas praktinių patarimų.

Kaip užtikrinti duomenų saugumą?

  1. Įdiekite antivirusinę programinę įrangą

Kiekviename kompiuteryje įdiegti antivirusinę programinę įrangą yra būtina, tačiau ne visi tai žino.

Antivirusinė programinė įranga apsaugo aparatinę įrangą nuo klasikinių virusų ir šiukšlių. Yra daug nemokamų programų, tačiau atminkite, kad mokamos programos siūlo daug daugiau funkcijų, įskaitant ugniasienes, nuorodų ir svetainių nuskaitymo paslaugą, banko operacijų apsaugą ir papildomai – VPN paslaugą.

  1. Atsisiųskite failus tik iš patikimų svetainių

Neatsisiųskite failų iš nepatvirtintų šaltinių. Kodėl? Nepaisant etinių problemų, kartais atsisiunčiate virusą įdiegę tokio tipo failus į savo kompiuterį. Be to, net jei nuspręsite atsisiųsti failą ar programą iš teisėto šaltinio, verta jį nuskaityti naudojant antivirusinę programą. Pasitaiko, kad užkrėstų failų atsiranda net ten.

  1. Atsargiai įdiekite programas

Čia taip pat kaip ir atsisiunčiant failus – neturėtumėte diegti programų iš nepatikimų svetainių. Taip pat svarbu atidžiai perskaityti turinį, kuris rodomas tolesniuose diegimo žingsniuose. Dažnai atsitinka taip, kad diegdami vieną programą atsisiunčiame ir kitą, kurioje bus rodomi varginantys skelbimai. Būna ir taip, kad atsisiunčiame papildomų, nereikalingų naršyklės įskiepių. Daugeliu atvejų tai ne virusai, o įrankiai, trukdantys kasdieniam darbui kompiuteriu.

  1. Sukurkite tvirtą slaptažodį

Tai paprastas ir efektyvus būdas apsaugoti duomenis. Piratai dažniausiai vagia duomenis iš paskyrų, kurių slaptažodžius labai lengva nulaužti. Todėl juos turėtų sudaryti didžiosios ir mažosios raidės, skaičių ir specialiųjų simbolių (+ -,. = _ {} [];: ”\ /?>). Taip pat rekomenduojama juos sudaryti bent 12 simbolių. Laimei, daugelis sistemų ir portalų dabar verčia vartotojus kurti sudėtingesnius slaptažodžius.

Atminkite, kad dar geriau, jei tas pats slaptažodis nesikartotų skirtinguose puslapiuose ir skirtingose ​​sistemose. Taip pat venkite žodžių, kurie gali būti tiesiogiai susiję su jūsų asmeniu, šeima ar augintiniais.