Privačių darželių privalumai

Darželis kiekvieniems tėvams yra naujas iššūkis, nauji patyrimai, šiokia tokia nežinomybė ir begalės kitų jausmų. Šitas žingsnis yra labai svarbus, nes būtent nuo jo priklauso, kokie bus jūsų vaiko pirmieji žingsniai šiek tiek savarankiškame gyvenime. Renkantis darželį, paprastai galime išskirti dvi pagrindines kategorijas, tai yra privatūs ir valstybiniai darželiai. Ir kalbant apie juos, galima girdėti pačių įvairiausių nuomonių. Tad šiame straipsnyje pasirinkome daugiau pakalbėti apie privačius darželius, kodėl juos verta rinktis ir kokie yra jų privalumai.

Privalumai, kuriuos galima išskirti renkantis privatų darželį

Renkantis privatų darželį galime matyti labai daug privalumų, visų išvardinti tikrai negalime, tačiau paminėsime pagrindinius:

  • Ne paslaptis, kad privatus darželis priima ne tokį didelį kiekį vaikų, todėl automatiškai grupės yra mažesnės, tad ir kiekvienam vaikui skiriamas dėmesys yra didesnis.
  • Kadangi mažiems vaikams dar nėra susiformavęs stiprus imunitetas, todėl labai natūralu, kad jie dažnai serga. Jeigu norite tokių ligų skaičių sumažinti, privatus darželis gali būti puikus pasirinkimas, nes ten vaikų yra mažiau, todėl natūralu, kad ir ligų atvejų bus mažiau.
  • Tokiuose darželiuose galima sutikti įvairias programas, tokias kaip kontekstinio ugdymo programa, kurios yra labai svarbios dar mažų vaikų mokymuisi.
  • Jeigu pasirinksite tokį darželį, galėsite būti tikri, kad maitinimui bus skirtas didelis dėmesys.

Tam tikrais atvejais gali būti patogesnis pasirinkimas

Kadangi privatus darželis bus lankomas kasdien, tai natūralu, kad ne vien tik vaikams jis turi būti patogus, bet ir jų tėvams. Renkantis darželį, visada atsižvelgiame į jo vietą, kiek laiko reikės iki jo važiuoti, koks bus patogus privažiavimas ir panašiai. Nors atrodo, kad tai yra nelabai svarbūs dalykai, tačiau jeigu kiekvieną rytą ar vakarą susidursite su kamščiais, nebus įmanoma prie darželio privažiuoti, reikės paeiti nemažai, tai tikrai nebus labai patogu. Paprastai privatūs darželiai yra įsikūrę patogiose vietose, kad kiekvienas patogiai galėtų atvežti ir paimti savo vaikus.

Kaina ne visada gali nulemti apsisprendimą

Tikrai nėra paslaptis, kad privatūs darželiai kainuoja kur kas daugiau, nei kad lankant valstybinį ir tai yra vienas iš pagrindinių niuansų, kodėl vaikai į tokias vietas nėra vedami. Tačiau ne kaina turėtų būti pagrindinis dalykas, o pirmoje vietoje vaiko gerovė, koks požiūris yra į jį, ko jis gali išmokti. Juk kiekvieni tėvai nori, kad jų vaikų gyvenimas būtų kaip įmanoma geresnis, todėl remtis vien tik į pinigus tikrai nereikėtų.