Šilumos siurbliai ar kieto kuro katilas: palyginimas

Ieškote įrangos, kuri leistų Jums gyventi ramiai, jog namuose visada bus šilta nepriklausomai nuo to, koks lauke yra oras? Tokiu atveju galime jus nudžiuginti, kadangi šiuo metu pasiūla rinkoje yra labai plati, tad kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka.

Dažniausiai analizuojama, ar geriau yra šilumos siurbliai oras oras, ar kieto kuro katilai. Tai ir bandysime aptarti straipsnyje.

Kaina

Dažniausiai minima, kad kieto kuro katilai kainuoja pigiau, tad dėl to juos labiau apsimoka pirkti. Tai nėra tiesa. Sistema oras-oras šiuo metu gali kainuoti net pigiau nei kieto kuro katilai, kadangi valstybė teikia paramas tiems, kurie renkasi tvarias įrangas būsto apšildymui. Belieka tik sekti reglamentus ir tuo pačiu pasinaudoti galimybes sutaupyti, kai ji yra siūloma.

Ekologija

Oras oras šilumos siurbliai yra puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris nori gyventi tvariai. Džiugu, kad vis daugiau žmonių kasdienai renkasi tokias įrangas, kurios leidžia gyventi taip, jog gamtai nebūtų daroma jokia neigiama įtaka. Šilumos siurbliai laimi ne tik prieš kieto kuro katilus, tačiau ir kitas sistemas.

Patogumas

Net neverta sakyti, kad šilumos siurbliai yra kur kas patogesnis pasirinkimas tiems, kurie nori namuose visada gyventi šiltai, tačiau nedėti daug pastangų, kad taip būtų. Kieto kuro katilas reikalauja nuolatinės priežiūros, kad jis veiktų. Tai vargina. Galiausiai, reikia kurti iš anksto, kad namuose būtų šilta. Tai nėra patogu.

Saugumas

Galiausiai, kieto kuro katilai nėra saugūs. Deja, kiekvienais metais girdima labai daug istorijų apie tai, kad namai sudega dėl to, kad žmonės blogai naudojo kieto kuro katilus. Tuo tarpu šilumos siurbliai neturi jokios atviros ugnies, tad galite būti ramus, kad jie nekelia Jums pavojaus. Žinoma, svarbu, kad jie būtų tinkamai pajungti.

Rinkitės įrangą, kuri ne tik šildo, tačiau turi ir daugiau privalumų. Galiausiai, juk ji tarnauja labai daug metų, tad esame tikri, kad galiausiai Jūsų poreikiai, kad ir kokie jie yra – bus patenkinantys iki mažiausių smulkmenų, našūs bei funkcionalūs.