Tinkama sidabrinių papuošalų priežiūra ir valymas

Kad ir bet kokį daiktą turėtumėte, jam reikalinga didesnė ar mažesnė priežiūra. Lygiai tokia pati situacija yra ir su sidabriniais papuošalais. Jeigu jų tinkamai neprižiūrėsite, tuomet jie praras savo grožį, atrodys netinkamai ir jų segėti tikrai nenorėsite. Tad šiame straipsnyje norėtume papasakoti plačiau apie sidabrinių papuošalų priežiūrą ir jų valymą.

Kodėl papuošalus reikia valyti?

Kaip ir minėjome anksčiau, jeigu jie nebus tinkamai prižiūrimi, jie praras savo grožį. Kartais gali atrodyti, kad jeigu jų per daug nenešiojate, tai jie turėtų nepakeisti savo išvaizdos. Tačiau nutinka atvirkščiai, jie dar labiau apsineša, nei kad tie, kurie nešiojami dažniau. Tad jeigu norite, kad jie visada atrodytų gražiai, jiems bent retkarčiais reikėtų skirti dėmesį ir pasirūpinti jų švara. Jeigu sidabriniai papuošalai nebus apleisti, tuomet tada jų valymui daug laiko tikrai neužtruksite.

Patarimai, kurie padės paprastai ir nesunkiai juos nuvalyti

Jeigu turite nemažai sidabrinių papuošalų, tuomet ne kartą juos valėte. Kadangi valymo būdai gali būti skirtingi, todėl pateikiame kelis, kurie yra patys populiariausi ir patogiausi:

  • Actas ir soda. Toks derinys yra tikrai plačiai naudojamas, todėl jis kuo puikiausiai tinka valyti ir sidabrinius papuošalus. Tereikia juos sudėti į dubenėlį, užpilti actu ir soda, šiek tiek palaikyti ir tuomet pašveisti. Toks derinys puikiai nuims nereikalingas medžiagas. Kai papuošalai atrodys pakankamai švarūs, juo liks nuplauti tekančiu vandeniu.
  • Dantų pasta. Tai vienas populiariausių būdų, kuriuos naudoja žmonės, nes dantų pastos tikrai turi kiekvienas, o ir valymas yra labai paprastas, užtenka tik jos ir nebenaudojamo dantų šepetuko. Dantų pastą uždėkite ant jo ir lengvais judesiais pašveiskite sidabrinius papuošalus, o po to juos nuplaukite tekančiu vandeniu.
  • Nunešti pas profesionalus. Jeigu sidabrinių papuošalų turite labai daug ir jų nenorite valyti namuose, tuomet juos kuo puikiausiai galite nunešti specialistams, kurie specialiomis priemonėmis juos išvalys ir tada papuošalai atrodys kaip nauji.

Ką daryti, kad sidabriniai papuošalai neapsineštų?

Deja, tokios formulės nėra. Kaip ir minėjome, anksčiau ar vėliau, papuošalas apsineš ir jį teks valyti. Aišku, kad galėtumėte valymus sumažinti, juos reikėtų nešioti kaip įmanoma daugiau, tai ilgiau papuošalas atrodys kaip naujas, nes nuolatos jis liesis su įvairiais paviršiais, tad tam tikra prasme jis trinsis ir taip negalės oksiduotis. Todėl verta puošis kaip įmanoma dažniau, kad galėtumėte išvengti jų valymo.