Vandenlenčių sportas – pagrindai pradedantiesiems

Iš pirmo žvilgsnio vandenlenčių sportas yra smagi pramoga, tačiau pradedantiesiems tai gali būti bauginantis iššūkis. Kaip ir bet kurioje kitoje sporto šakoje, norint tapti profesionalu, reikia laiko ir praktikos. Tačiau nesijaudinkite – pradėję nuo vandenlenčių sporto pagrindų, kuriais pasidalinsime – mokymasis bus paprastesnis. Štai keletas patarimų, padėsiančių jums pradėti.

Tinkamai rinkitės įrangą

Kai kalbama apie wakeboarding’o įrangą, svarbu kokybė. Įsitikinkite, kad batai gerai priglunda, yra patogūs ir kad jūsų lenta yra tinkamo dydžio. Jos dugnas taip pat turėtų būti tinkamai paminkštintas, kad galėtumėte patogiai plaukioti. Jei dar tik pradedate plaukioti, ieškokite pradedantiesiems pritaikytos lentos, kurios konstrukcija būtų pakankamai lanksti; dėl to, kai išmoksite manevruoti vandenyje, plaukimas bus daug sklandesnis ir paprastesnis.

Išmokite taisyklingai valdyti lentą

Pradėkite stovėdami ant lentos tiesiai, pėdas laikykite pečių plotyje, o kojų pirštus nukreipkite į priekį. Tada šiek tiek pasilenkite į priekį, rankas sulenkite 90 laipsnių kampu ir priglauskite prie kūno. Tai padės išlaikyti pusiausvyrą šokinėjant nuo bangos arba pjaunant vandens paviršių. Kai jau patogiai balansuosite ant lentos, pabandykite išbandyti įvairius posūkius ramiame vandenyje, prieš bandydami tokius triukus kaip šuoliai ar sukimasis.

Žinokite savo ribas

Vandenlentės yra ekstremalus sportas, todėl svarbu žinoti, kada jau gana. Įsiklausykite į savo kūną ir, jei reikia, darykite pertraukas – nespauskite savęs per daug ir nebandykite nieko, kas viršija jūsų įgūdžių lygį, kol nesijaučiate pasiruošę. Svarbiausia, visada dėvėkite gelbėjimosi liemenę – tai gali atrodyti savaime suprantama, bet saugumas visada turi būti pirmoje vietoje.

Klausykite instruktorių – jei reikia pasiimkite individualias pamokas

Pasistenkite susirasti patyrusį instruktorių, kuris ne tik išmokys pagrindų, bet ir pateiks patarimų bei gudrybių, padėsiančių jums tapti geresniais šioje srityje. Geras instruktorius turėtų patarti dėl technikos, lentos pasirinkimo, taip pat suteikti svarbiausių saugumo priemonių kurių patys galime nepamatyti.

Puikus sportas ir laisvalaikio praleidimo būdas

Atminkite, jog tai yra pramoga ir savęs per daug spausti, ar nervintis dėl nesėkmių – nereikia. Smagiai praleiskite laiką ir mėgaukitės patirtimi! Laikui bėgant ir praktikuojantis, plaukioti vandenlente taps vis lengviau ir palaipsniui išlavinsite savo triukus bei įgūdžius. Taigi nepasiduokite – priimkite iššūkį ir nuostabiai praleiskite laiką ant vandens!