AR DAINUOJAMOJI POEZIJA VIS DAR IŠLAIKO POPULIARUMĄ?

Kaip mano rašytojas ir bardas Vytautas V. Landsbergis, dainuojamoji poezija jos klausytojus pakylėja iki aukštesnio metafizinio lygmens. Praeityje ir dabar daugumą mūsų žavi nuostabios aktorių trio – Olego Ditkovskio, Kosto Smorigino ir Sauliaus Bareikio, Giedriaus Arbačiausko, Alinos Orlovos, Domanto Razausko, Andriaus Kaniavos ir Gedimino Storpirščio atliekamos dainos.

Kokie nauji dainuojamosios poezijos atlikėjų vardai įsitvirtina Lietuvoje?

Tarp naujųjų dainuojamosios poezijos atlikėjų Lietuvoje sėkmingai įsitvirtina jaunosios dainininkės – vilnietės Emilija Statinaitė ir Viktorija Pranaitytė bei skuodiškė Živilė Mackevičiūtė. Visos trys merginos, dainuodamos savo kūrybos dainas, papildė Lietuvos bardų šeimą. Jos yra vertinamos už išskirtinį meninį santykį į kupiną skubėjimo ir įtampos dabartinį gyvenimą. Atlikėjos Emilija ir Živilė yra pelniusios talentingo bardo Sauliaus Mykolaičio vardo premiją už ryškiausią debiutinį pasirodymą dainuojamosios poezijos žanre.

Kokie yra žymiausi dainuojamosios poezijos festivaliai Lietuvoje?

Pastaruoju metu Lietuvoje atsiranda vis naujų įvairaus dydžio dainuojamosios poezijos festivalių. Paminėtinas tarptautinis šio žanro festivalis „Tai – aš“. Puikiai prigijo tokie festivaliai, kaip „Purpurinis vakaras“, „Akacijų alėja“, „Ant žemės krašto“, „Bičnamis“, „Kaime žydi abrikosai“. Dainuojamosios poezijos vieta jūsų gyvenime domisi internetinė svetainė Pickvibe.lt, tad pasidalinkite su ja savo mintimis.

Kokios yra naujausios itin populiarios dainuojamosios poezijos grupės?

Pastaruoju metu išskirtinio populiarumo sulaukia dainuojamosios poezijos grupės OrA ir „Baltasis kiras“. Pirmąją grupę sudaro vokalistas ir gitaristas Vygantas Šimkus, dainų kūrėja, klavišiniu instrumentu grojanti Inga Urbonavičiūtė ir bosistas Arūnas Kūgauda. Šios grupės dainos pasižymi savitu melancholišku, energijos kupinu skambesiu.

O grupės „Baltasis kiras“ muzika, anot jos vadovo Tautvydo Pauliaus Augustino AUGUSTINO, gimsta galvojant apie svarbius žmones ir reiškinius. Ji eina kartu su jausmu, kuris lydi link savojo lizdo – namų, kur visada būna gera ir ramu.

Kokie muzikos žanrai yra artimi „Baltajam kirui“?

Hitais tapę grupės dainos „Lūpytės“ ir „Saulė šviečia“ jų klausytojus įkaitina iki pat šėlimo. Grupės pavadinimą lėmė firmos „Baltasis kiras“ kuprinė, kurioje grupės nariai laikė lūpines armonikėles. Pačioje pradžioje grupė grojo gitara, smuiku, perkusijos instrumentais, bandža ir kontrabosu. Nors pirmenybę teikia rokenrolo žanrui, tačiau nevengia ir kitų muzikos žanrų, kurie gali suteikti geras emocijas.