Darbuotojų paieška: trijų žingsnių metodika kandidato peržiūrai

Visas procesas, kai reikia atrinkti pačius tinkamiausius kandidatus ir nesvarbu, ar renkamasi iš keleto, ar iš dešimčių, o gal net šimtų užtrunka ganėtinai nemažai. Krūva gyvenimo aprašymų pati nepasižiūrės, o tai atliekant klaidų tikimybė tikrai išlieka ganėtinai nemaža ir tikrai norisi to išvengti, kad darbuotojų paieška iš tiesų būtų efektyvi. Norint viską atlikti kaip įmanoma geriau, rekomenduojame viską atlikinėti remiantis šiais trejais žingsniais.

Aišku, kad svarbiausia pažiūrėti ar kandidatas turi įgijęs visas reikiamas kvalifikacijas, tai yra tinkamai išsilavinęs, dirbo tinkamose įmonės, pasižymi reikalingais įgūdžiais ar apskritai, jo charakterio savybės bei kompetencija tinka  naujajai bendrovei. Tai yra svarbiausi kriterijai, kuriuos darbuotojas turi atitikti, pavyzdžiui, juk nesamdysite teisininko be atitinkamo išsilavinimo bei leidimų ir t.t.. Tačiau, su kitomis sritimis reikėtų elgtis atsargiau, nes gali būti, jog tokiu metodu galite pražiopsoti talentą, kuris neatitink kai kurių kriterijų. Reikalavimų sąrašas yra ginčitinas dalykas, todėl daugelis organizacijų į tai žiūri šiek tiek atlaidžiau.

Kitas svarbus aspektas, norint užtikrinti, kad darbuotojų paieška duos vaisių, tai yra ne tik tinkamų kvalifikacijų peržiūra, bet ir šiek tiek gilesnis gyvenimo aprašymo tyrimas. Galbūt kandidatas turi tokių savybių, kurios nėra būtinos, tačiau būtų didelis pliusas organizacijoje. Pavyzdžiui, esate farmacijos bendrovė, o kandidatas yra dirbęs kokiame nors farmacijos sandėlyje vasaros atostogų metu, tai akivaizdu, jog jis ir nedirbęs rimtose pareigose, vis tiek turi nemažą supratimą, kaip viskas vyksta šioje industrijoje.

Na ir pabaigai, tai žiūrint gyvenimo aprašymus, reikia pagalvoti ir apie asmenines kandidato savybes, nes vis dėl to yra samdomas žmogus. Jeigu aišku, jog jis gali nesutarti su savo kolegomis, tai tikrai būtų verta pamastyti ar jį verta iš viso samdyti, nes tai gali neigiamai paveikti komandos ar net visos organizacijos moralę.

Žinoma, kad kiekvienas atvejis yra kitoks, kiekviena situacija reikalauja į viską žiūrėti kitaip, tačiau būtent tuo darbuotojų paieška yra žavi. Daugiau apie ją sužinoti galima čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska