Mažylio atėjimas į pasaulį, pareikalauja ne tik tėvelių psichologinio nusiteikimo ir pasiruošimo, bet ir reikiamų daiktų įsigijimo. Dar iki mažyliui gimstant. Įprasta, kad likus mėnesiui ar keliems iki gimimo, tėveliai pradeda rinkti naujagimio kraitelį. Jame atsiranda ne tik lovytės ir vežimėliai, gražiausi ir patogiausi drabužėliai, bet ir neatsiejama mažylio vaikystės dalis – sauskelnės.
Sauskelnių pasiūla rinkoje – milžiniška, tad dažniausiai tena išbandyti ne vienas, kol tėveliai atsirenka jiems ir vaikučiui geriausiai tinkančias. Tačiau pačioje pradžioje, pirmųjų sauskelnių įsigijimas kartais tampa galvos skausmu. Juk jos – kasdien tiesiogiai liesis su jautria mažylio odele, tad norisi išrinkti pačias geriausias. Tik į ką atkreipti dėmesį jas renkantis, ir kokios sauskelnės iš tikrųjų gali būti vadinamos „geromis“?
Kvapikliams ir kitiems dirgikliams – griežtas ne
Mažylio odelė, ypač pirmaisiais mėnesiais – būna išties jautri ir dar tik „mokosi“ reaguoti į aplinką. Štai kodėl ją reiktų ypatingai pasaugoti. Ypač – jautrią užpakaliuko odelę. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl reiktų rinktis kuo natūralesnės sudėties sauskelnes, kurios nedirgintų ir nesukeltų alerginių reakcijų.
Sauskelnės turėtų būti pagamintos nenaudojant kvapiklių, losjonų, lateksto. Šios priemonės naudojamos vizualiai pagerinti sauskelnių išvaizdą, tarsi pagerinant jų kokybę. Tačiau neretai šios sudedamosios dalys tampa mažylio odos sudirgimo ar alerginių reakcijų priežastimis. Naujagimių išmatos būna beveik bekvapės, todėl įvairių kvapiklių pridėjimas į sauskelnes yra labiau žalingas, nei naudingas sprendimas.
Svarbiausia – gerai sugeriančios sauskelnės
Kaip bebūtų, pagrindinė sauskelnių užduotis – sugerti mažylio šlapimą ir išmatas. Todėl svarbu, labai svarbu, kad sauskelnės greitai absorbuotų į jas patekusius skysčius. Ir ne tik sugertų, bet ir išlaikytų paviršių sausą. Kitaip užpakaliukas, nuolat liesdamasis su drėgnu paviršiumi, greitai sudirgs, paraus, įšus.
Kokybiškos sauskelnės geba sulaikyti skysčius iki 12 valandų. Tačiau vis tiek sauskelnes reiktų keisti maždaug kas 3 valandas. Ypač naujagimiams. Kurie šlapinasi ir tuštinasi daug ir dažnai.
Ergonomiška forma
Labai svarbu, kad uždėjus sauskelnes, mažylis su jomis jaustųsi patogiai. Jam niekur nespaustų, neveržtų, nevaržytų jo judesių. Tuo pačiu – svarbu, kad sauskelnės švelniai priglustų ir saikingai apspaustų tose vietose, kuriose yra rizika ištekėti skysčiams. Konkrečiai – aplinkui kojytes, ties kirkšnimis. Bei ties liemeniu. Gulintis ir daug judantis mažylis, gali lengvai išstumti sauskelnių turinį į viršų, taip sutepdamas ar net sugadindamas drabužėlius bei patalus.
Todėl tinkamas apspaudimas ir geras sugeriamumas – tai duetas, kuris užtikrina, kad tai, kas pateko į sauskelnes, jose ir išliks.
Tinkamas dydis
Tinkamas sauskelnių dydis – tai dar vienas aspektas, kuris nulemia ar mažylis jausis patogiai ir ramiai su tomis sauskelnėmis, kurios jam uždėtos. Ir, žinoma, ar jos tinkamai atliks savo funkciją. Geriausia sauskelnes rinktis pagal vaikučio svorį. Jos turi nebūti ankštos, lengvai užsidėti, užsisegti. Ant skirtingų firmų pakuočių, užrašomas jų dydis bei orientacinis svoris. Visgi, geriausia žiūrėti, ar jos patogios, ne per didelės ir ne per mažos. Naujagimiams, priklausomai nuo jų svorio, tinkamos 0 arba 1 dydžio sauskelnės.
Kad ir kiek patarimų išgirstumėte ar perskaitytumėte, geriausiai jums tinkantį variantą išsirinksite tik pabandę. Ir stebėdami mažylio pojūčius. Ar jis jaučiasi ramiai ir patogiai, ar oda nerausta, nesidirgina, nešunta.